گروه نرم افزاری ما می توانیم
شما به راحتی می توانید عملیات مورد نظر خود را با استفاده از کدهای ussd بر روی تلفن همراه راه اندازی نمایید و از خدمات آن بهره مند گردید.
راه اندازی سرویس USSD
صفحات جانبی

راه اندازی سرویس USSD

شما به راحتی می توانید عملیات مورد نظر خود را با استفاده از کدهای ussd بر روی تلفن همراه راه اندازی نمایید و از خدمات آن بهره مند گردید.


امروزه تلفن همراه یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده است. یکی از امکاناتی که در اختیار ما قرار داده استفاده از کدهای ussd بر روی تلفن همراه است که از این طریق بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه تنها با گرفتن چند عدد قابل استفاده است.

همه چیز درباره پروتکل USSD 
این سرویس جزء خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به‌حساب می‌آید، که بدون هزینه خاصی قابل افزودن به تمام شبکه‌های GSM است. 
نکته دیگر این است که تقریبا تمام گوشی‌های موجود از ارسال و دریافت این گونه پیام‌ها پشتیبانی می‌کنند. 
با اینکه ارتباط از طریق USSD شباهت بسیاری به انتقال پیام از طریق پیامک (SMS) دارد اما با وجود این شباهت‌ها دو تفاوت بین این دو موجود است. 
تفاوت اول موجود بین USSD و SMS را می‌توان نحوه انتقال اطلاعات دانست. 
پیامک از روش ذخیره و فرستادن مجدد (Store And Forward) استفاده می‌نماید در حالی که USSD نشست گراست (Session Oriented). 
این بدین معنی است که SMS پس از دریافت شدن در شبکه ذخیره می‌گردد و در زمانی دیگر برای مقصد فرستاده می‌شود اما در USSD پیغام در همان زمان ارسال دریافت خواهد گردید. 
تفاوت عمده دیگر این است که USSD یک روش برقراری ارتباط بین گوشی با شبکه و برعکس است اما پیامک برای ارتباط گوشی با گوشی به کار می‌رود. 
USSD یک مکانیزم انتقال اطلاعات بر بستر شبکه GSM می باشد. USSD یک ارتباط REAL-TIME در شبکه را در اختیار قرار می دهد. در این روش مدت زمان انتظار جهت پاسخگویی بسیار کمتر از روش SMS است وبر مبنای یک جلسه کاری (SESSION-BASED) استوار است. 
یک پیام USSD می‌تواند در حدود ۱۸۲ کاراکتر باشد. با استفاده از USSD می‌توان بین نرم‌افزارهای نوشته شده برای موبایل و شبکه اپراتور موبایل ارتباط برقرار نمود. پیام‌ها به صورت دیجیتالی و با استفاده از کلیدهای * و # ارسال می‌گردند و به کاربر اجازه می‌دهد که به سادگی اطلاعاتی را به شبکه ارسال و یا دریافت نماید. 

با کد ussd چه کارهایی می‌توان انجام داد؟ 
ussd می‌توان کارهایی مثل فروش محصولات ، فروش شارژ و... را انجام داد. محیط ساده کار باعث می‌شوند که مشتریان بدون هیچگونه سردرگمی کار خود را به راحتی انجام دهند

مزایای سامانه USSD 
کار با این سامانه بسیار ساده است و مشتریان پس از اتصال به سامانه تنها کافی است از داخل منوی ارائه شده گزینه ­ی مورد نظر را انتخاب کنند. 
مشتریان با هر نوع گوشی می­توانند به این سامانه اتصال یابند. بعبارت دیگر بر خلاف سامانه های دیگر ( مانند SMS) استفاده از این سامانه وابستگی به نوع تلفن همراه و زبان نوشتاری آن ندارد. 
ممشتریان برای دسترسی به سطوح جلوتر نیازی به مرور کلیه سطوح قبلی ندارند و می­ توانند با استفاده از کدهای میانبر مستقیما به بخش مورد نظر دسترسی یابند. 
گروه نرم افزاری ما میتوانیم در این زمینه از رقبا پیشی گرفته است وخدمات ویژه ای ارائه کرده است. با سفارش کد اختصاصی برای خود میتوانید محصولات و خدمات خود را به راحتی معرفی کرده و به فروش برسانید.


کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری ما می توانیم می باشد . RSS